Bezproblemowa kasacja aut

Nasze auta nie mogą być niezniszczalne. Zdarza się, że ulegają usterkom, które może w prosty sposób zreperować samodzielnie, lub tez u mechanika. Jednak czasami uszkodzenia auta są tak duże, że naprawa przekroczy wartość auta. Jeżeli auto ma dla nas znaczenie sentymentalne, możemy w nie zainwestować. Jednak co zrobić w przypadku, gdy wolimy się go pozbyć? Klienta indywidualnego nie znajdziemy, gdyż auto jest niesprawne.

Kasacja starych i uszkodzonych samochodów

  kasacja autW takiej sytuacji szybka kasacja aut w Bydgoszczy może rozwiązać nasz problem. Istnieją specjalne firmy, które zajmują się skupem aut powypadkowych. Wystarczy, że zgłosimy się i podamy kilka szczegółów dotyczących naszego samochodu. Firma przyjedzie do nas o określonej porze, w celu omówienia szczegółów transakcji. Należy wiedzieć, że lepiej zdecydować się na wybór profesjonalnej firmy, ponieważ wtedy będziemy mieli pewność, że auto faktycznie zostanie zlikwidowane. Kiedy samochód nie zostanie skasowany i ktoś sprawdzi po numerach seryjnych, że auto figuruje jako zniszczone, a dalej fizycznie istnieje, mogą zostać na nas nałożone wysokie kary pieniężne. Kasacja to inaczej złomowanie auta. Zanim auto zostanie zezłomowane, sprawdza się, czy jakieś części będą się jeszcze do czegoś nadawały i dokonuje się demontażu.

kasacja autNa początku demontuje się w aucie akumulator. Kolejnym krokiem jest usunięcie butli gazowej, jeżeli auto jest wyposażone w taki rodzaj paliwa. Ważne jest, aby podczas demontażu używać sprężonego powietrza, żeby uniknąć pożaru. Podczas złomowania nie należy palić papierosów. Maszyny które złomują auto to praso – nożyce. Następnie uzyskany złom oddawany jest do huty. Jeżeli chcemy oddać nasze auto do zniszczenia, należy skontaktować się z firmą, która przyjedzie w wyznaczone miejsce z lawetą. Dokonają szczegółowej wyceny i odbiorą nasze auto. Przyjazd lawetą i wycena jest darmowa. Kwota jaką dostaniemy za oddanie auta do kasacji jest różna, ale czasami nie spodziewamy się nawet, że za zniszczone auto możemy dostać korzystną sumę. Wpływa na nią waga auta, która nie może być mniejsza niż dziewięćdziesiąt procent.

Istotne jest również, że większość skupów działa przez cały tydzień i może pomóc w przypadku konieczności zabrania auta od razu z miejsca wypadku. Często w takich sytuacjach nie wiemy co zrobić, dlatego może być to dla nas niezwykle pomocne. Warto oddać auto do renomowanych stacji demontażu, ponieważ wtedy możemy uzyskać najwięcej profitów oraz gwarancję szybkiej usługi i proces oddania auta do kasacji przebiegnie bezproblemowo. Pamiętajmy, że przed kasacją niezbędne jest wyrejestrowanie pojazdu.