Jakie instalacje powinny znaleźć się w myjni bezobsługowej?

W dzisiejszych czasach nikt już chyba nie pamięta o myjniach samoobsługowych – teraz największą popularnością cieszą się te myjnie, które działają automatycznie i nie wymagają obsługi przez człowieka. Aby jednak taka myjnia spełniała wszystkie oczekiwania użytkowników, powinna być wyposażona w wiele różnych instalacji.

Otwieranie własnej myjni

producent myjni dla autPrzede wszystkim wymienić należy tutaj instalację technologiczną, od której zależy sprawność i wydajność całego systemu. Jeśli chodzi o konstrukcję modułowego centrum samoobsługowego – dzisiaj zwraca się uwagę przede wszystkim na to, aby była ona lekka – w ten sposób można ją odpowiednio dostosować do uwarunkowań terenowych. Najlepiej sprawdza się konstrukcja stalowa, zaś za dach służą najczęściej profile aluminiowe, które zostają wypełnione poliwęglanem. Z kolei jeśli chodzi o ściany – tutaj dobrze jest postawić również na poliwęglan, jednak dobrym rozwiązaniem jest także zastosowanie szkła. Jeżeli zależy nam na tym, aby ściany pełniły jednocześnie funkcję reklamy – może warto pomyśleć o umieszczeniu w ich miejscu banerów reklamowych? To z pewnością będzie ciekawe rozwiązanie. Podstawą jest ocynkowanie całego szkieletu – w ten sposób będzie on chroniony przed korozją. Aby zapewnić estetykę, pomalujmy szkielet na dowolny, wybrany przez siebie kolor.

producent myjni dla autWarto, by kojarzył się klientom z naszą myjnią, dlatego dobrze, żeby identyczne barwy znajdowały się na naszym logo. Obok instalacji technologicznej podstawę stanowi kanalizacja deszczowa – to nikogo nie dziwi, w końcu gdzieś musi być odprowadzana ta woda, która została zużyta do czyszczenia auta. Ważna jest także instalacja antyzamarzaniowa – pozwoli nam ona na prawidłowe działanie myjni nawet w niesprzyjających warunkach atmosferycznych, czyli wówczas, gdy temperatura będzie grubo na minusie. Tu istotna jest więc także instalacja antyoblodzeniowa – najczęściej występuje ona w postaci systemu ogrzewania posadzki. Warto pamiętać, że niektórzy klienci lubią korzystać z myjni samoobsługowej wtedy, kiedy są pewni, że nie będzie tłoku – jeśli więc otwieramy myjnię, która ma działać 24 godziny na dobę, zadbajmy też o właściwe oświetlenie stanowisk myjni, które sprzedaje z pewnością każdy producent myjni dla aut.

Oświetlenie sprawi, że cała myjnia będzie dobrze widoczna dla użytkowników. To też istotne dla bezpieczeństwa. Wymienione zostały jedynie podstawowe elementy, które powinny znajdować się w każdej myjni – obok nich konieczne jest zastosowanie także osadników – szlamu i błota, jak również separatorów tłuszczu.