Odpowiednia pielęgnacja skór samochodowych

Skórzane tapicerki w samochodach od zawsze kojarzą się z prestiżem i luksusem. Oferują one komfort na bardzo wysokim poziomie, oraz wygląd niemożliwy do podrobienia. Dzięki temu można je znaleźć praktycznie w każdej marce luksusowych samochodów, ale także w wielu typowo codziennych pojazdach.

Środki do skórzanej tapicerki

Środki do pielęgnacji skór samochodowychZależnie od typu skóry jej cena może się różnic, jednak niezmienny jest fakt, że trzeba o nią właściwie dbać przez cały okres użytkowania takiego pojazdu. Do tego celu wykorzystuje się różnego rodzaju środki do pielęgnacji skór samochodowych. Większość tego typu środków bazuje na bardzo podobnych składach, które mają za zadanie wykonywać określone czynności umożliwiające czyszczenie i zabezpieczanie skór samochodowych. Najczęściej w procesie czyszczenia i pielęgnacji wykorzystuje się wiele specyfików w odpowiedniej kolejności, co umożliwia otrzymanie jak najlepszego efektu zachowując skóry kompletnie nienaruszone. Niezależnie od rodzaju skóry, należy ją najpierw oczyścić. Skóra jest materiałem naturalnym, a zatem będą się na niej gromadzić liczne lipidy oraz kurze, których należy się w odpowiedni sposób pozbyć. Do tego celu wykorzystuje się środki zawierające specjalne tłuszcze, lub też emulsje umożliwiające pozbycie się lipidów z powierzchni tapicerki.

Środki do pielęgnacji skór samochodowychSą to bardzo delikatne środki myjące, które należy rozprowadzać z pomocą bardzo miękkiego przedmiotu, tak aby nie zarysować przy tym skóry. Jest to absolutnie podstawowy środek używany przy pielęgnacji i nigdy nie należy go pomijać. Następnie wykorzystuje się środek, który ma za zadanie ją utrwalić i przywrócić jej nowy wygląd. Należy go nakładać wyłącznie na wcześniej wysuszoną skórę, gdyż w przeciwnym wypadku nie będzie on miał żadnego efektu. Tak samo jak w przypadku środka myjącego, należy rozprowadzić go suchą, miękką szmatka i z odrobiną siły wetrzeć wgłąb tapicerki. Taki specyfik zabezpiecza tapicerkę przed chemią, kurzem, czy nawet słońcem. Należy powtarzać to regularnie, gdyż niezadbana tapicerka skórzana może z czasem tracić swój kolor pod wpływem działania promieni ultrafioletowych generowanych przez światło słoneczne. Na koniec by dodatkowo dodać tapicerce połysku, można skorzystać z takich środków do pielęgnacji jak wosk, który stworzy dodatkową warstwę hydrofobową oraz nada skórze długotrwałego połysku.

Tapicerki skórzane nie należą do najtańszych inwestycji, dlatego też regularne dbanie o nie jest sprawą ważną, aby nie ulegały one szybkiemu zniszczeniu. Zaniedbana tapicerka szybko zacznie pękać, przez co będzie wyglądać nieatrakcyjnie. Wykorzystanie właściwych środków do pielęgnacji zdecydowanie pozwala zapobiec temu procesowi.