Rent a car, czyli pożyczanie auta

Niektórzy z nas posiadają prawo jazdy, ale nie mają jeszcze własnego samochodu – tymczasem nieraz mogą zdarzyć się sytuacje, kiedy transport samochodowy byłby dużym udogodnieniem – na przykład gdy musimy dostać się na ślub bliskich osób, który odbywa się dość daleko.

Jakie możliwości daje usługa wypożyczenia auta?

usługa wypożyczenia samochoduPodróż pociągiem czy autobusem nie brzmi dla nas zbyt zachęcająco, gdyż są to środki transportu wciąż mniej komfortowe niż samochód. Dlatego dobrą opcją okazuje się usługa rent a car Warsaw. Dobre wypożyczalnie samochodów zwykle dysponują naprawdę przyzwoitą flotą pojazdów – od grupy A, czyli samochodów „zwykłych”, aż po grupę aut luksusowych. Wszystkie po powrocie od klienta powinny być poddawane przeglądowi technicznemu, aby następny użytkownik miał pewność, że do dyspozycji dostaje w pełni sprawne auto. Jego wygląd zewnętrzny również zawsze jest nienaganny – tylko auta w najlepszym stanie są proponowane klientom.

rent a carPojazdy dostępne do wypożyczenia odznaczają się wieloma nowoczesnymi rozwiązaniami – na przykład posiadają czujniki cofania i kamery ułatwiające parkowanie, co jest przydatne zwłaszcza osobom, które nie czują się pewnie podczas próby zajęcia miejsca parkingowego. Przyjemną i płynną jazdę zapewniają też systemy kontroli trakcji. Decydując się na wynajem pojazdu, musimy najpierw wpłacić kaucję – jej wielkość zależy oczywiście od wartości danego samochodu, zazwyczaj kaucje wynoszą od 1500 do nawet 12000 zł w przypadku najnowszych modeli luksusowych aut. Kaucja ta jest zwrotna – odbiega się od tego jedynie w tych wypadkach, kiedy samochód zostanie skradziony lub też dostarczony z powrotem w stanie niesprawnym technicznie: wówczas kaucja zostaje pomniejszona o kwotę wyliczoną na podstawie stawki dobowej i tego, na ile dni samochód będzie odstawiony do warsztatu przez błędy użytkownika. Ponadto konieczność poniesienia opłat dodatkowych pojawia się także wówczas, gdy zgubimy kluczyki lub kartę pojazdu. Również korzystanie z dodatkowych opcji jest płatne – wymienia się tu na przykład wyposażenie samochodu w GPS, fotelik dla dziecka czy w łańcuchy na koła.

Wypożyczając samochód, pamiętajmy o przestrzeganiu zasad wynajmu – wypożyczalnie samochodowe zastrzegają sobie na przykład, że w autach nie można palić – panuje też zakaz przewożenia zwierząt bez klatek. To ważne, aby nie dopuścić do dodatkowego, niepotrzebnego zabrudzenia pojazdu. Pewność, że samochód zostanie zwrócony we właściwym stanie, mamy zawsze wtedy, kiedy decydujemy się na jego wynajem wraz z kierowcą – wówczas odpowiedzialność za stan auta leży na kierowcy, nie na nas.