Wyposażenie gospodarstwa rolnego

Obecnie gospodarstwa rolne w naszym kraju nieustannie się rozrastają. Rolnicy zyskali możliwość zdobywania dofinansowań z Unii Europejskiej, dzięki czemu mogą rozwijać swoje biznesu nawet mimo niewielkiego kapitału własnego. Ponadto współcześnie ceni się gospodarstwa ekologiczne – ludzie zaczęli zwracać uwagę na to, co jedzą i – w trosce o własne zdrowie – unikają produktów, które zawierają dużo chemicznych konserwantów.

Belka niezbędna w przyczepce

belka do przyczepkiZamiast tego wolą to, co naturalne, dlatego bardzo często po prostu kupują podstawowe produktu – takie jak chociażby jajka czy warzywa – prosto od rolnika. Jeżeli mieszkamy na wsi, to z pewnością nasze gospodarstwo rolne jest dla nas powodem do domu. Ale utrzymanie go to nie lada wysiłek i wie o tym każdy gospodarz. Codziennie trzeba wstawać o 5 rano, mimo że obecnie krowy nie są dojone ręcznie, a za pomocą specjalnych maszyn. Zawsze jest wiele do roboty. Ale jeżeli gospodarstwo rolne jest dobrze wyposażone, to jego utrzymanie może stanowić dla rolnika prawdziwą przyjemność. Grunt to w końcu mieć pracę, którą się lubi. Do wyposażenia powinny należeć wysokiej jakości maszyny rolne. To oczywiście pług czy traktor, kombajn można z kolei wypożyczyć na czas żniw i z tej opcji korzysta wielu gospodarzy.

belka do przyczepkiNa wyłączność każdy powinien mieć jednak kilka przyczep. Przyczepy są niezbędne w gospodarstwie, ponieważ pozwalają na transportowanie płodów rolnych na dowolną odległość. Na przyczepy zbieramy ścięte siano i przewozimy następnie do stodoły, aby mogło posłużyć za pokarm dla zwierząt w trakcie zimy. Za pomocą przyczepy można transportować także tak zwaną „zielonkę”, ziarna zbóż, jak i wiele innych. Pamiętajmy jednak o tym, że każda przyczepa musi być złożona z części wysokiej jakości, gdyż tylko one zapewnią jej niezawodność na długie lata. A chyba o to nam chodzi, aby jeden pojazd wytrzymał przez naprawdę długi czas. Do takiego wyposażenia przyczepy należy zawsze rama, na której oparte są burty, belka do przyczepki, a także dyszel wraz z podporą. To podstawowe wyposażenie, jednak zawsze możemy dokupić także wyposażenie dodatkowe – na przykład trójkąt ostrzegawczy.

Jest on niezbędny, jeżeli będziemy poruszać się traktorem z przyczepą po drogach publicznie użytkowanych, nie naszych wewnętrznych należących do gospodarstwa. Musimy więc ostrzec innych uczestników ruchu, że będziemy poruszać się wolno i możemy stwarzać zagrożenie na drodze. W ten sposób wszyscy będą bezpieczni, a my naszym ciągnikiem z przyczepą nie spowodujemy nieostrożnych sytuacji.